Odpowiedzialny hazard
Gry online i inne rozrywki dostępne w Vavada wprowadzają szeroką gamę wysokiej jakości ofert dla polskich graczy. Opierając się na odpowiedzialnym i uczciwym podejściu do procesu gry, kierownictwo Vavada przestrzega polityki bezpiecznej gry. Celem tej odpowiedzialnej polityki gier jest zmniejszenie szkodliwych sił hazardu.
Marka przestrzega trzech zasad bezpiecznej gry: bezpieczeństwa każdego gracza, bezpieczeństwa gry i ochrony przed uzależnieniem od hazardu. Firma regularnie odwołuje się do zaleceń najlepszych ośrodków medycznych i instytutów badawczych, aby rozwijać infrastrukturę gier online tak bezpieczną, niezawodną i uczciwą, jak to tylko możliwe.

Bezpieczeństwo graczy
Bezpieczeństwo graczy opiera się na zakazie uprawiania hazardu przez osoby poniżej 18 roku życia. Większość graczy, którzy spędzają wolny czas na grach hazardowych online, obstawia wydarzenia sportowe i gra dla rozrywki w umiarkowanych ilościach. Mimo że niektóre nawyki, takie jak zakupy, aktywność sportowa, jedzenie poza domem i picie alkoholu są normami społecznymi, pewien odsetek osób może być od nich uzależniony. Vavada radzi również tym użytkownikom, którzy wykazują objawy uzależnienia od gier, aby przestali w nie grać. W przypadku zaobserwowania zmian w swoim zachowaniu w grach, firma sugeruje skontaktowanie się z odpowiednimi organizacjami w celu uzyskania terminowej i profesjonalnej porady i pomocy.
Osobista odpowiedzialność gracza
Główną ideą polityki odpowiedzialnej gry Vavada jest to, że gracz samodzielnie podejmuje ostateczną decyzję, czy kontynuować grę. Bezpieczna gra i możliwość kontrolowania aktywności gracza w grach pozwala uniknąć obsesji.
Marka bierze na siebie odpowiedzialność za pomoc polskim graczom w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji. Dlatego też firma:
- Dostarczenie przejrzystego pakietu usług;
- Zawiera wszystkie potrzebne informacje na temat zasad gry;
- Nakłada rygorystyczne wewnętrzne zasady i procedury.
Czym jest problematyczne zachowanie hazardowe?
Problematyczny hazard to forma zachowania, która jest szkodliwa i stwarza problemy w życiu osobistym, zawodowym, rodzinnym i zdrowotnym. Takie osoby nie mogą angażować się w hazard przez dłuższy czas, ponieważ może to prowadzić do poważnych negatywnych konsekwencji.
Międzynarodowy system klasyfikacji uznał psychologiczny charakter patologicznej obsesji hazardowej w 1980 roku. Jest ona definiowana jako uporczywe, ciągłe i nasilające się uzależnienie od gier, niezależnie od negatywnych konsekwencji, takich jak rozpad rodziny, utrata majątku, powolny rozwój kariery itp.
Jak rozpoznać uzależnienie od hazardu?
Obsesję na punkcie hazardu może zdiagnozować wyłącznie wykwalifikowany specjalista. Poniżej znajdują się punkty do oceny zachowań związanych z hazardem.
Uzależnienia od substancji innych niż narkotyki są znacznie trudniejsze do zidentyfikowania, ponieważ różnica między przyjemnością a uzależnieniem jest bardzo niewielka, więc należy to podkreślić. Istnieje jednak kilka sygnałów ostrzegawczych, na które powinny zwrócić uwagę osoby cierpiące na manię hazardową. Jeśli występuje pięć lub więcej z poniższych objawów, problem z hazardem jest prawdopodobny:
- Gracze angażują się w nielegalne działania;
- Osoba ta spędza nadmierną ilość czasu na grach i jest nimi stale zajęta;
- Hazardziści pożyczają pieniądze, aby kontynuować obstawianie;
- Cierpią na tym relacje z członkami rodziny;
- Ich zakłady stają się coraz większe;
- Wielokrotnie bezskutecznie próbowali rzucić lub kontrolować hazard;
- Ograniczone możliwości gry sprawiają, że są rozdrażnieni i niespokojni;
- Używają hazardu jako ucieczki od problemów lub negatywnych emocji;
- Odrabiają straty, grając więcej;
- Kłamią na temat swoich nawyków w grach.
Wsparcie dla osób z problemami hazardowymi w Polsce
Jednym z najpoważniejszych problemów wielu graczy w Polsce jest mania hazardowa. Istnieją organizacje i usługi profesjonalnej pomocy przeznaczone dla osób mających trudności z hazardem problemowym – telefony zaufania, terapia, programy samowykluczenia i doradztwo finansowe.
Organizacja | Rodzaj wsparcia |
Anonimowi Hazardziści (Anonimowi Hazardziści Polska) | Spotkania grup wsparcia, 12-stopniowy program powrotu do zdrowia |
Fundacja Inspiratornia | Doradztwo psychologiczne, sesje terapeutyczne |
Krajowa infolinia ds. hazardu | Bezpłatna infolinia 24/7, interwencja kryzysowa |
NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) | Leczenie uzależnień finansowane przez państwo |
Samowykluczenie
Samowykluczenie oznacza, że użytkownik dobrowolnie wyklucza się ze wszystkich gier hazardowych oferowanych przez Vavada. Jeśli chcesz przestać grać na tej stronie, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej i określ czas trwania wykluczenia. Wyjaśni on również niezbędne kolejne kroki i wymagania.
Należy pamiętać, że samowykluczenie w innych witrynach, kasynach lub organach regulacyjnych nie ma automatycznego zastosowania do Vavada. Jeśli zdecydowałeś się wykluczyć ze wszystkich działań hazardowych, upewnij się, że zakończyłeś proces samowykluczenia w każdym kasynie lub organie regulacyjnym, w tym w Vavada. W przeciwnym razie częściowe samowykluczenie może być nieważne, a wszystkie zakłady postawione na tym portalu zostaną uznane za ważne. Należy pamiętać, że samowykluczenie jest trwałe przez wybrany okres i nie można go cofnąć dla własnego bezpieczeństwa.
Główne punkty:
- W okresie samowykluczenia użytkownik nie może utworzyć nowego konta;
- Każda próba utworzenia nowego profilu zostanie uznana za naruszenie Warunków użytkowania i może skutkować trwałym zablokowaniem pierwotnego konta;
- Jeśli Vavada wykryje oznaki problematycznego zachowania hazardowego, takie jak (ale nie wyłącznie) samowykluczenie na zewnętrznych stronach lub w kasynach, gonienie za stratami, nieregularne wzorce hazardowe lub zbyt długie sesje gry, Vavada skontaktuje się z graczem w celu ustalenia, czy wykluczenie jest konieczne.
Kluczowe zasady odpowiedzialnej gry
Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, można cieszyć się grami bez negatywnego wpływu na zdrowie psychiczne:
- Graj tylko wtedy, gdy jesteś spokojny i skoncentrowany;
- Regularnie rób przerwy;
- Odłóż z góry miesięczną kwotę na gry;
- Ustalenie stałego maksymalnego limitu;
- Przed każdą grą ustal maksymalną kwotę wygranej i zatrzymaj się po jej osiągnięciu;
- Przed rozpoczęciem zdecyduj, jaką kwotę chcesz stracić;
- Nie graj pod wpływem alkoholu lub leków;
- Nie graj, gdy czujesz się przygnębiony;
- Korzystaj z samowykluczenia, jeśli zdiagnozowano u Ciebie uzależnienie od hazardu lub jeśli próbujesz trzymać się z dala od hazardu z innego powodu.
Last updated: